KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9133185
*
nr 913 3185
Sigvard Bernadotte
(1907-2002), Sverige
Blandteknik, Sigvard Bernadotte (1907-2002), 1995, "Skärmen", 30x22
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 september 2014
kl 20:19:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 10:43:23
1
Vinnande bud
22/9 11:32:34
2
1.000 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Sigvard Bernadotte
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
Läs mer om Sigvard Bernadotte
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik design sigvard bernadotte svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:51
*
Sigvard Bernadotte
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
Läs mer om Sigvard Bernadotte
nr 913 3185
Sigvard Bernadotte
(1907-2002), Sverige
Blandteknik, Sigvard Bernadotte (1907-2002), 1995, "Skärmen", 30x22
Sigvard Bernadotte, född 1907 på Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/9 10:43:23 | 1 | Vinnande bud |
22/9 11:32:34 | 2 | 1.000 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Sigvard Bernadotte
Sigvard Bernadotte, född 1907 pÃ¥ Drottningholms slott, död 2002 i Stockholm, svensk konsthantverkare, formgivare och illustratör.Läs mer om Sigvard Bernadotte
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik design sigvard bernadotte svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:51